Tatry climbing

1 grudnia, 2009

Wypadek w Żlebie Blatona

Filed under: Zdarzenia i wypadki — tatryclimbing @ 8:54 pm
Tags: , , , ,

Z kroniki TOPR – Adam Marasek

Poniedziałek 30.11.
Po godz. 8.40 do TOPR zadzwoniono z domu wypoczynkowego Energetyk w Kuźnicach informując, że do tej pory nie powrócił z wycieczki na którą wyszedł w sobotę 28.11. 41-letni turysta z Woli Knyszyńskiej. Miał zamiar wyjść na Kasprowy i udać się na Świnicę lub na Zawrat. W pokoju pozostały jego rzeczy. Telefon turysty nie odpowiadał, więc na poszukiwania w tamten rejo wyruszyły dwa patrole ratowników. Jeden z Hali Gąsienicowej na Zawrat, drugi z Kasprowego w kierunku Świnicy.
Tuż przed 15-tą patrol , który udał się w kierunku Świnicy natknął się u wylotu Żlebu Blatona na zwłoki poszukiwanego turysty.Ratownicy TOPR zabezpieczyli zwłoki. Najprawdopodobniej turysta trawersując górną część Żlebu Blatona poślizgnał się na zalodzonym odcinku szlaku i spadł przez progi Żlebu aż do jego wylotu. W wyniku upadku z wysokości doznał śmiertelnych obrażeń. Ponieważ zwłoki znajdowały się po stronie słowackiej sprawę przekazano Horskiej Zahrannej Slużbie, której ratownicy przetransportowali zwłoki do Smokowca następnego dnia.
Turysta nie posiadał raków i czekana, nie był przygotowany na wędówkę w tak trudnych warunkach. Ponieważ wędrował samotnie nikt nie był świadkiem wypadku.

Źródło: topr.pl

Dodaj komentarz »

Brak komentarzy.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: